KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8974009

nr 897 4009

Aly Ben Salem

(1910-2001), Sverige

Akvarell, Aly Ben Salem (1910-2001), kvinnoansikte, signerad, 27x22

Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

9.200 kr

måndag 26 maj 2014
kl 20:36:45

  • Klassiska
  • 26 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Aly Ben Salem

Läs mer om Aly Ben Salem